gototopgototop
 

Udruga Šimićana

Udruženje građana za razvoj ruralne i ekološke zajednice u Bosni i Hercegovini


Udruga Šimićana je udruženje građana za razvoj ruralne i ekološke zajednice u Bosni i Hercegovini,tj Udruženje nas Šimićana i svih koji volimo svoju djedovinu i očevinu i da istu zaštitimo od daljnje devastacije i ishodujemo svoja prava za povratak u naše selo Šimiće.

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Naslovna Proza - Priče Pismo Dragice Radočaj iz Debeljaka


Pismo Dragice Radočaj iz Debeljaka

E-mail Ispis
Poštovani,
Prije više od tjedan dana sam poslala svoju priču u rubriku "Pisana riječ" ali od nje nema ni traga ni glasa tako da Vas molim da uđemo u trag zašto ona nije objavljena.
Molim Vas da priču kada je pronađete i pročitate i ako je smatrate bitnom za objavljivanje na stranici i objavite, a ako ne tražim od Vas objašenjenje zašto nije vrijedna objavljivanja.
OVIM PUTEM VAM PORUKU ŠALJEM KAKO BISTE JE MOGLI PROČITATI I AKO JE SMATRATE VRIJEDNOM I OBJAVITE NA STRANICI KAKO BI I DRUGI ŠIMIĆANI MOGLI DATI SVOJ KOMENTAR.
Dragi moji Šimićani,
Iz kojega god dijela Šimića bili i ma gdje na kugli Zemaljskoj da ste svoje gnijezdo svili, ma koliko god dugo da ste po bijelome svijetu otišli, bilo prije ili za vrijeme one ratne nesreće koja je mnoge zadesila u našim dragimprelijepim Šimićima, vjrujem da svoje Šimiće i svoje pretke niste zaboravili.
Ja nisam jedna od onih koju je rat otjerao. Otišla sam puno prije, ali jako suosjećam s onima koji su proživjeli tu nesreću, bilo da su mi braćasestre po krvi ili po dragom, živom, svemogućem Bogu. Do sada nisam pisala na našu stranicu, ali sada osjećam potrebu da vam se obratim kao jedna od Vas.
Članica sam Udruge Šimićana i bila sam na nekoliko sastanaka naše udruge u Šimićima. Jako sam ponosna na našu Udrugu, ali sam malo razočarana s nama šimićanima. Mislim da bi trebali biti daleko ambicioznijivelikodušniji za svoje Šimiće. Ne dozvoliti da nas
strah prijeći u našim ciljevima.
Ne bi se trebali bojati da ako uplatimo na račun Udruge za npr. obnovu šimićanskog glavnog puta ili za što se već odredi da je prioritet rješavanja, da će te novce netko potrošiti samo za sebe jer s takvim razmišljanjem bojim se da za koju godinu nećemo moći obići niti naše najmilije koji su tamo ostali bilo na ovaj ili onaj način.
Ako već nemamo otvoren poseban račun na koji svatko može uplatiti, po svojoj mogućnosti, doprinos Udruzi, ja kao članica predlažem našem vodstvu da ga otvori i da na ovu stranicu stavi taj broj računa tako da svi vidimo gdje možemo donaciju uplatiti.
Rekla sam da uplatimo po mogućnosti, a za nas malčice mogućnije, ako želimo da se išta brže pokrene u našim dragim Šimićima predlažem da svake godine uplaćujemo doprinos barem u visini 100 Eura. Tko može više Bogu Hvala.
Naši preci biti će sretniji i neće se prevrtati u grobu od žalosti, a i naše će buduće generacije biti ponosne na nas što nismo zaboravili svoje korijene.
Ja sam rođena u zaseoku Debeljakuponosna sam na svoje korijene kao što ste i Vi dragi moji na svoje. Zato predlažem da ovaj doprinos uplaćujemo predano svake godine idućih barem 5 godina pa da pogledamo rezultate. Ako sve bude išlo u dobrome smjeru i ako bude potrebe predlažem da tako nastavimo još 5 godina pa ako i dalje sve bude kako treba i bude potrebe da nastavimo i sljedećih pet godina,...
Vjerujte dragi moji da ako se svi, koliko god nas ima, odazovemo na ovaj način naše će vodstvo imati s čim rješavati, dio po dio, u našim Šimićima.
Da, istina je da smo po površini širokiveliki, sastojimo se iz mnogo djelova, ali smo cjelina jer nas stvarno ima i ako tako složno budemo rješavali prvo glavne puteve pa sporedneusputno i infrastrukturu, vjerujem da naši Šimići mogu imati do svake kuće sve što je potrebno u ovom civiliziranom svijetu.
Pogledajte oko sebe, u kojoj god zemlji da živite, koliko veće su planinedoline. Kuće u blizini nemaju niti naselje niti izvore, ali svejedno svaka kuća ima svoju vodu, struju i asfalt do nje, a kada se pogleda prostim okom rekao bi čovjek da tamo može samo helikopter.
To možemo ostvariti i mi uz malo odricanja i slogu.
Zahvaljujem vam svima i dragom, živom Bogu.
Čula sam da onaj tko ne poštuje svoje ne poštuje ni sebe ni Boga.
Pokažimo i dokažimo sebi da smo složni, ponosni, vjerni i vrijedni.
Zadivimo sami sebe! Ne zavidimo nikome!
Budimo svjesni da ljudi koji u ime svih nas u našem rodnom kraju rješavaju bilo koji dio posla trebaju financije i za svoja putovanja te za druge potrebe koje uz to idu. Ne budimo nerazumni. Budimo na njih ponosni jer daju svoje slobodno vrijeme za sve nas. Bože daj im zdravlja, snage i uspjeha u njihovim pothvatima da ono što pokrenu da uspiju ostvariti.
A mi ostali koji ne možemo to što oni mogu idemo složnonajbolje što možemo obaviti one stvari koje su u našoj moći i našim rukama.
Možda već imamo taj račun otvoren, možda mi je promaknuo na našoj stranici. A ako ga nema predlažem da se otvori za Donacije Za Obnovu Šimića Od Ponosnih Šimićana.
Dragi moji sunarodnjaci, znani i ne znani, ma gdje bili i gdje snili, snovi su nam svima isti. Ostvarimo svoje snove da nam srcu bude bolje.
To možemo svi zajedno.
Izgradimo još bolje i ljepše nek pretcima duša pleše.
Izgradimo još ljepše i bolje idemo ljudi s puno, puno dobre volje.
Sve Vas molim, svim srcem volim.
Šimiće ljubim dođe mi da, Bože me sačuvaj, izludim.
Još ću nešto podijeliti s Vama, svoju najveću ranu iz nesretnog nam rata.
JA NISAM rođena u Republici Srpskoj kao ni Vi svi ostali mili pa se nadamvjerujem čvrsto da ćemo biti što smo nekada bili, da će nam svijet ispraviti tu veliku nepravdu jer mi smo rođeni u Republici Bosni i Hercegovini.
Srbija neka bude Srbija, Hrvatska neka bude Hrvatska, ali isto tako Bosna neka bude Bosna i Hercegovina kao što je i bila u svojim oduvijek prirodnim i priznatim granicama.
Kada tu nepravdu svijet ispravi sve će tada biti bolje, a do tada svejedno ne gubimo volju.
Ovu bol i ovu ranu dijele s nama svi bosanci, a ponajviše ovi koji žive izvan granica Bosne i Hercegovine.
Dragi, vratite nam našu Bosnu i Hercegovinu da se možemo vratiti u nju jer iz nje smo nikli, iz nje smo otišli, u nju se želimo i vratiti, gnijezda obnavljati i u njoj živjeti.
Lijep Vam pozdrav svima i neka Vam dragi, živi Bog i svi njegovi anđeli budu uvijek od pomoći i u pomoći.
Ovo je moje viđenje, dajte da se čuje i Vaše!
 

Komentari  

 
+2 amradman 2014-02-19 15:03
Da se prvi javim kao administrator. Pogledao sam sada i vidio sam da ste poslali ovo pismo prije,međutim zbog nekih tehničkih problema skripta koja me obavjestava o novim člancima nije radila,problem je uklonjen,a i ja sam u zadnje vrijeme dosta zauzet.Ispričav am se na čekanju.

Što se tiče svega što ste ovdje napisali slažem se u potpunosti,s tim da mogu napomenuti da Udruga ima račun,a detalje možete vidjeti tako da u meniju s desne strane kliknete na dugme DONACIJE.

Svako dobro i lijep pozdrav,
Albert M. Radman
 

Nemate prava da pišete komentare! Registritajte se ili prijavite !


Uplata INFO

Poštovani ukoliko želite uplatiti sredstva na račun Udruge na linku ispod možete naći upute.

Prijava

Reklame

Prisutni

Trenutno aktivnih Gostiju: 17 

Sjedište Udruge

Udruga Šimićana
Šimići bb
78216 Potkozarje
Bosna i Hercegovina

Kontakti

Za kontaktiranje administratora,predsjednika ili
zamjenika predsjednika koristite kontakt formular.

Kontakt formular

Uplata INFO

Poštovani ukoliko želite uplatiti sredstva na račun Udruge na linku ispod možete naći upute.

Statistika stranice

Članova : 151
Sadržaj : 213
Web Linkovi : 5
Posjete Sadržajima : 211495