Druženje Šimićana, Osekovo 29.12.2017.

Svima vama želim sretnu i uspješnu Novu godinu, puno zdravlja i sve najbolje.
Sveta misa i druženje u Osekovu je bila još jedna prigoda da se okupimo u velikom broju. Zahvaljujem biskupu Komarici koji nam je svojim obraćanjima na Svetoj misi i u Domu Osekovo uljepšao naše druženje. Zahvaljujem se gradonačelniku grada Popovača g. Miškoviću na pomoći i podršci, Ivanu Zebi iz Ureda za hrvate izvan RH, župniku župe Osekovo, Frani Piploviću i nama dragim gostima iz Udruga sa područja Banjalučke biskupije. Posebno se zahvaljujem Stipi i Jadranki Mišković, Ivici Radman, Milanu Tutiću, Franji Radman i Albertu Radman na uloženom trudu i vremenu u organizaciji ovoga druženja. Bez ovih i ovakvih ljudi i u budućnosti neće biti ovakvih susreta.
Vjerujem da se uskoro vidimo ponovo na nekom novom druženju gdje će nas biti još više.
Evo i nekoliko informacija oko završetka poda u našoj crkvi u Šimićima. Planirani završetak smo morali odgoditi do proljeća zbog niskih temperatura. Kamen je pripremljen treba ga još samo postaviti. Već sam vam pisao da smo imali 4 ponude te da smo izabrali najpovoljniju izvođača Kamen iz Bihaća u visini od 28.000 KM. Uplatili smo avans u visini 16.000 KM. Udruga treba još platiti 6.000 KM a 6.000 KM će platiti biskupija po završetku radova. Mi na računu više nemamo novaca. Zbog sponzora na druženju u Osekovu smo uštedili 1.300 KM. Ovih dana za pod u crkvi smo dobili donaciju 650 eura (cca 1.260 KM) od Bijelić Filip-Piljo 200 eura, Bijelić Niko iz Koelna 200 eura, Bijelić Željko iz Koelna 200 eura i Šikljan Jelenko 50 eura. Svima njima se zahvaljujemo na donacijama. Ostaje nam još za skupiti cca 3.500 KM pa i ovu prigodu koristim da pozovem sve vas koji još niste da se uključite u ovaj projekat.
Sve vas srdačno pozdravljam.

Posjete Sadržajima : 208220